Від давнини до сьогодення. Одеська гімназія № 9 відзначила Колодій

У 2018 році Колодій (Масниця) – стародавнє слов'янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни – починається 12 лютого і триватиме аж до 18 лютого включно.

У народі Масляна завжди була веселою порою. Вважалося, що той, хто відмовиться її святкувати, житиме «в гіркій біді». Відзначати Масляну було прийнято катанням на санях із крижаних гір, запалюванням багать і млинцями. Перший млинець звичайно віддавали убогим на поминання покійних або клався на слухове віконце — його призначали душам померлих родичів.

Наразі розпочався сирний тиждень — останній перед Великим постом, відомий також як Масляна (Колодій, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Бабське свято, Загальниця). Слов’яни-язичники відзначали в цей період року весняне свято — зустріч весни та проводжання зими.

Вже не один рік поспіль викладачі та учні нашої гімназії відроджують та популяризують давні українські звичаї, проводячи традиційні українські свята. А найяскравішим з них є Масляна. Це свято в Україні здавна відзначали під назвою Колодій, де головною стравою були вареники з сиром та сметаною, а також млинці.

Свято Масляної в нашій гімназії зустрічають з розмахом. Вихованці закладу разом з вчителями влаштовують своєрідний ярмарок, де учасники можуть скуштувати смачні млинці та іншу випічку, зігрітися гарячим чаєм.

Дівчатка — майбутні господині — хизувалися своїми кулінарними здібностями. Смаколиків на святі було чимало. Небагато часу знадобилось на те, аби столи залишилися порожніми, а дітлахи ситими.

Під час проведення свята гості «прожили» сім днів Масниці, спостерігаючи за театральним дійством. Найменші дітлахи взяли участь у святкових розвагах «Перетягування канату сили».

А далі, об’єднавшись у два великі кола, діти разом з дорослими водили хороводи та проводжали зиму.

Завершилось свято традиційним спалюванням опудала, що символізувало зиму. Опудало згоріло вщент дуже швидко, а це означає, що всі наші негаразди зникли і попереду – настання світлої та радісної весни. На завершення свята гостей почастували млинцями та гарячим чаєм.

Бажаємо всім ситної веселої суботи та щирої Прощеної Неділі!