Що необхідно знати про ЗНО — 2018

У вересні 2017 року набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів:

Математика

22 травня

Українська мова та література

24 травня

Іспанська мова

29 травня

Німецька мова

29 травня

Французська мова

29 травня

Англійська мова

01 червня

Біологія

04 червня

Історія України

06 червня

Географія

08 червня

Фізика

11 червня

Хімія

13 червня

Випускникам старшої школи закладів освіти 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації ( ДПА) за шкалою 1–12 балів. Для зарахування результатів ДПА буде проаналізовано виконання певних частин з усієї тестової роботи ЗНО (наприклад по історії України тільки історія періоду ХХ – початок ХХІ століття) . Учасники мають обов’язково скласти наступні предмети:

  • українську мову і літературу;
  • математику або історію України (на вибір випускника);
  • ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

У 2018 році для складання тестів з іноземних мов для тих, хто обере іноземну мову як оцінку ДПА буде використано диференційний підхід при визначенні результату ДПА, залежно від рівня на якому іноземна мова вивчалась у закладі освіти. Випускники Одеської гімназії №9 вивчали іноземну мову ( англійську) на профільному рівні (поглиблено), тому для тих, хто бажає зарахувати результат ЗНО з англійської мови як оцінку за державну підсумкову атестацію буде враховано виконання всіх завдань (для учнів інших закладів освіти це буде обрана обмежена кількість завдань) Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачає прослуховування аутентичних звукових фрагментів і виконання завдань до них. Більш детальніще про зміст сертифікаційних робіт з іноземних мов та усіх інших предметів можно дізнатись на офіційному сайті http://testportal.gov.ua

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року як і завжди з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт (кожного року цей показник різний і встановлюється щорічно наново). Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів (яка також формується у кожному поточному році окремо) і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання традиційно проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання щоб мати можливість: ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року; виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей; дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час; отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням); психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання; навчитись ефективно розподіляти час; оцінити свій рівень навчальних досягнень.

У 2018 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета. Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триває з 9 до 31 січня 2018 року на сайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти http://test-center.od.ua (учні чи батькі реєструються самостійно!) Це платна послуга регіонального центру – вартість реєстрації на участь в одному тесті в цьому році - 132,00 грн . Результати пробного тестування з української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня, з інших предметів – 6 квітня.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Перевірити свій рівень навчальних досягнень шляхом виконання завдань відкритої форми пробного ЗНО з української мови та літератури, математики, іноземної мови в мережі інтернет можна також на сайтах ігор «Соняшник». «Геліантус», «Sunflower». Деякі ВНЗи також пропонують тренінги по моделюванню процедури ЗНО у рамках підготовчих курсів (наприклад Південноукраїнський педагогічний університет ім. Ушинського).

Реєстрація учнів Одеської гімназії № 9 на основну сесію ЗНО здійснюється відповідальною особою Семеновою М. С., заступником директора з НВР Одеської гімназії № 9. Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні почнеться 6 лютого 2018 року і триватиме до 19 березня 2018 року. Змінити реєстраційні дані буде можливо до 2 квітня. Для того, щоб зареєструватися, потрібно виконати ряд послідовних дій.

1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраного вами вищого навчального закладу, де вказано перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього незалежного оцінювання, Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

2. Здійсніть вибір навчальних предметів, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання, а також отримати оцінки за державну підсумкову атестацію Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох.

3. Підготуйте необхідні для здійснення реєстрації документи та матеріали, зокрема:

  • копію паспорта, завірену печаткою навчального закладу (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що у паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишається порожнім. Рєєстрація повинна здійснюватись тільки за паспортом!!!
  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де навчаєтесь.

У разі необхідності також підготуйте:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, та документ, що підтверджує цю причину (для осіб, які мають на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага! На копіях документів випускник має написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

4. Сформований комплект реєстраційних документів та подайте його особі, відповідальній за реєстрацію в Одеській гімназії № 9. Після отримання від випускників реєстраційних документів заклад освіти формує список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Засвідчений підписом директора гімназії та печаткою закладу освіти список випускників і комплекти реєстраційних документів надсилаються до Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти. Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2018 рік» до закладу освіти, де ви навчаєтесь. Ще однією новацією є те, що особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО в додатковий період (3–21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.

Вибір іноземної мови як предмета для вступу та державної підсумкової атестації

ДПА з іноземної мови проводиться як предмет за вибором за бажанням учня. Для учнів гімназії № 9, які вивчали 2 іноземні мови, можливі наступні варіанти отримання результатів ДПА у формі ЗНО:

- вибір ДПА з німецької мови у складі ЗНО (яка вивчалась на рівні «стандарт») та визначення цього рівня складності при реєстрації на ЗНО - учень отримує оцінку за ДПА за частину завдань тесту та рейтинговий бал ЗНО, якщо цей предмет потрібен для вступу у вищий навчальний заклад

- вибір ДПА з англійської мови у складі ЗНО (яка вивчалась на рівні «профільний») та визначення цього рівня складності при реєстрації на ЗНО - учень отримує оцінку за ДПА за усі завдання тесту та рейтинговий бал ЗНО, якщо цей предмет потрібен для вступу у вищий навчальний заклад

- учні, які отримали сертифікати міжнародного зразку у 2017-2018 році можуть отримати оцінку ДПА 12 балів згідно сертифіката та не здавати ДПА у формі ЗНО, якщо цей предмет їм не потрібен для вступу у вищий навчальний заклад.

Сертифікати з німецької мови (В1 і вище)

Deutches Sprachdiplom (DSD), Osterreischisches Sprachdiplom Deutsch (OSD),Goethe-Zertifikat B1/B2

Сертифікати з англійської мови (В2 і вище)

IELTS,TOEFL,Cambridge English Language Assessment, Pearson Test of English (PTE)